80. YIL / 80TH YEAR

Eczacıbaşılılar anlatıyor...

Eczacıbaşı Topluluğu’nun 80. yılı, tüm çalışanlara mutluluk, gurur ve aile olma duygularını bir arada yaşatıyor. Eczacıbaşılılar, 80. yılını kutlayan Topluluk’ta yaşadıkları ve onlara “İyi ki Eczacıbaşılıyım!” dedirten anılarını içtenlikle anlatıyor...

Eczacıbaşı Group employees tell their stories...

The 80th anniversary of Eczacıbaşı Group occasions all employees to experience happiness, pride, and the feeling of being a family together. Employees share sincere anecdotes about experiences that highlight why they appreciate being a member of the Eczacıbaşı Group, which is now celebrating its 80th anniversary.

“İlaç bekleyen hastalara yardım etmenin mutluluğunu yaşıyorum.”

“I experience the joy of helping patients waiting for medication.”

Fırat Kahraman

Üretim Uzman Yardımcısı - Eczacıbaşı-Monrol (Pakistan)

Production Assistant Specialist - Eczacıbaşı-Monrol (Pakistan)

Eczacıbaşı Topluluğu’nun sunduğu, farklı ülkelerde görev yapabilme olanağı sayesinde Pakistan’da çalışıyorum. Farklı bir kültürü tanıma fırsatı bulmakla beraber gözlerinde ümitle ilaç bekleyen hastalara yardım edebilme hissi motivasyonumu her daim yüksek tutuyor. İnsanların hayatına değer katmanın haklı gururunu yaşıyorum. İyi ki bu Topluluğun bir parçasıyım, iyi ki Eczacıbaşılıyım!

Thanks to the opportunity to work in different countries offered by the Eczacıbaşı Group, I work in Pakistan. While I have the opportunity to get to know a different culture, I am filled with hope when I see patients who are waiting for medicine with great expectations in their eyes, keeping my motivation high. I take well-earned pride in adding value to people's lives. I'm glad I'm a part of this community, I'm thrilled to be a part of the Eczacıbaşı Group.

“Kişisel ve profesyonel olarak gelişme fırsatı buldum.”

“I had the opportunity to develop on both personal and professional levels.”

Maximilian Duperron

Pazarlama Analisti - Villeroy & Boch

Marketing Analyst - Villeroy & Boch

Eczacıbaşı Topluluğu'nun bir parçası olan Villeroy & Boch GmbH’te (V&B) yaklaşık yedi yıldır görev yapıyorum. Burada kişisel ve profesyonel olarak gelişme fırsatı buldum. Kariyerime çırak olarak başladım. İlk olarak sanayi memurluğu yaptım; bu süreçte, üretiminin en önemli departmanlarını iki buçuk yıl gibi bir süre içinde tanıma imkânım oldu. Ardından satın alma alanında çalışmaya karar verdim ve bir yıl sonra işin yanı sıra işletmecilik eğitimime de başladım. Villeroy & Boch ile profesyonel kariyerim için önemli bir temel attım ve üniversiteden mezun olduktan sonra pazarlama analisti pozisyona getirildim. Bu görevimde çok mutluyum. Tüm bu yıllar boyunca Villeroy & Boch hep yanımda oldu. İhtiyaçlarıma ve gelişim fırsatlarına cevap verdi. Bunun harika bir şey olduğunu düşünüyorum!

“I've been with Villeroy&Boch Tiles GmbH (V&B), which is part of the Eczacıbaşı Group for almost seven years now. I had opportunity to develop personally and professionally here. My career began as an apprentice—an industrial clerk—, where I was able to get to know the most important departments of ceramics manufacturing over a period of 2.5 years. I then decided to work in purchasing after that and a year later I started my studies in business administration in addition to the job. Together with Villeroy & Boch, I have laid an important foundation for my professional career and I was brought to the position of a marketing analyst after graduating from college. I’m very happy at this position. All these years, Villeroy & Boch has accompanied me and always responded to my needs and development opportunities. I think this is phenomenal!”

“Başarı hikâyesinin bir parçası olduğum için gurur duyuyorum.”

“I’m proud to be a part of this success story.”

Nassima Ajil

Finans Sorumlu Uzmanı - Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri

Senior Finance Specialist - Eczacıbaşı Consumer Products

Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri’nin Fas ekibine 2019 yılında katıldım. Kuruluşumuz o zaman sadece üç aylıktı ve dört çalışanı vardı. Çok heyecanlıydık çünkü tarih yazdığımızın farkındaydık. Bir start-up'ın büyük bir fabrikaya dönüşmesine tanık olmak, benim için gerçekten müthiş bir deneyimdi. Şimdilerde bebeğimizin büyüdüğünü gördükçe, bu başarı hikâyesinin bir parçası olduğum için bir kez daha gurur duyuyorum.

I joined the Morroco team of Eczacıbaşı Consumer Products in 2019. The company at that time was just 3 months-old with only 4 employees. We were very excited, because we knew we were making history. Seeing the transformation of a start-up into a large factory has been a great experience for me. Now, when I see that our baby has blossomed, I’m proud to be a part of this success story.

“Pasaport görevlisi kartvizitimdeki Eczacıbaşı logosunu görünce ‘Bu, harika bir Topluluk’ dedi.”

“When the passport control officer saw the Eczacıbaşı logo on my business card, he said, ‘This is a great company.’”

Aman Atwal

Bölge Yöneticisi – VitrA MEA (Güney & Doğu & Batı Afrika)

Regional Manager - VitrA MEA South & East & West Africa

Eczacıbaşı Topluluğu’nda çok kültürlü, büyük bir aile gibi olduğumuzu hissediyorum. Bu ailenin bir parçası olduğum için çok mutluyum. Eczacıbaşı Topluluğu ile ilk görüşmemden bugüne değin her zaman değer gördüm ve takdir edildim. Bunun harika bir duygu olduğunu söyleyebilirim. Sadece satışların büyümesi açısından değil, aynı zamanda tasarım ve inovasyon açısından da son yıllarda başardıklarımız, bu mutluluğumu artırıyor. Topluluğumuz insanlar tarafından büyük bir değer ve saygı görüyor. Birkaç yıl önce pasaport kontrolü sırasında bir görevli, İstanbul’a sık sık seyahat ettiğimi fark etti. İstanbul’da ne yaptığımı sordu. Kendisine, çalıştığım Topluluğun merkezinin İstanbul’da olduğunu söyledim. Daha sonra kartvizitimin üzerindeki Eczacıbaşı logosunu ona gösterdim ve anında yüzünde kocaman bir gülümseme oluştu. “Bu, harika bir Topluluk, lütfen devam edin!” dedi.

I feel that we are like a huge multicultural family here at the Eczacıbaşı Group. And I am delighted to be a part of this family. I have always felt valued and appreciated since my first meeting with the Eczacıbaşı Group. I can say that this is a great feeling. I am inspired by what we have achieved in recent years, not only in terms of sales growth but also in design and innovation. Our Group is valued and revered by people. A few years ago, the passport control officer noticed my frequent travel to Istanbul. He asked what I did for work. I told him that the headquarters of the company I worked for was in Istanbul. I then showed him the Eczacıbaşı logo on my business card, and instantly there was a huge smile on his face. He replied, “This is a great company, please continue!”

“Her zaman çalışanlarının refahını yükseltmeyi hedefleyen bir Toplulukta olduğum için şanslıyım.”

“I’m lucky to be a part of a company that aims to contribute to their workers’ welfare.”

Bindu Vincent

İş Geliştirme Uzmanı - Eczacıbaşı Yapı Gereçleri (Hindistan Liaison)

Business Development Specialist - Eczacıbaşı Building Products (India Liaison)

Eczacıbaşı Topluluğu’nun saygın kuruluşlarından VitrA’da görev yaptığım için çok mutluyum. Her zaman çalışanlarının refahını yükseltmeyi hedefleyen, profesyonel bir kuruluşta çalıştığımı biliyor ve bu ailenin bir parçası olduğuma inanıyorum. Pandemi esnasında tüm çalışanlarıyla ilgilendiği için kuruluşumuza müteşekkirim. Birçok kişinin işlerini kaybettiği bu dönemde, VitrA’nın seviye gözetmeksizin tüm çalışanlarına iş güvenliği konusunda gösterdiği ilgi takdire şayandı. İşimizle ilgili her türlü konuda üst yönetimimize kolaylıkla ulaşabiliyoruz. İş birliğine inanan ve kendi kendini motive eden bir ekipte yer almak, iş heyecanımı hep yüksek tutuyor. Eczacıbaşı Topluluğu’nun bir parçası olduğum için kendimi şanslı hissediyorum.

I am thrilled to be a part of esteemed part of the Eczacıbaşı Group, VitrA. I’m aware that I’m working for a professional company that aims to contribute to their workers’ welfare and I believe that I’m part of this family. I am very thankful to the company as it took care of all its employees during the pandemic. We could see other friends losing their jobs, but VitrA was very much concerned with its employees’ safety and security on all levels without thinking about the hierarchy. We are able to reach our top management for any kind of work concern. Having a very cooperative and self-motivated team makes me more enthusiastic in my everyday work. I feel lucky to be a part of Eczacıbaşı Group.

“Sanat ve tasarımı tüm paydaşlarına yakınlaştıran bir Toplulukta olmak heyecan verici.”

“It is exciting to be a part of a Group that brings art and design closer to all its stakeholders.”

Christele Barakat

Regional Specification Manager - VitrA MEA

Regional Specification Manager - VitrA MEA

Eczacıbaşılı olmak, pek çok avantajı da beraberinde getiriyor. Tasarım, mimarlık ve sanat tutkunu biri olarak, kurumsal mirası ve DNA’sında sanat ve kültürün yer aldığı bu Topluluğun bir parçası olmaktan mutluluk duyuyorum. İstanbul Modern’in kurucu sponsoru olması, yerel ve uluslararası sanat eserlerine ev sahipliği yaparak bu eserlerin halkın erişimine sunulması, Topluluğun sanata ve kültüre yaptığı katkıların en büyük kanıtları. Bu katkı, sektörümüzün sadece yerel ölçekte değil, küresel ölçekte de gelişmesinde önemli bir rol oynuyor. İstanbul Modern’in, Pritzker ödüllü İtalyan mimar Renzo Piano tarafından tasarlanan yeni binası da bütün bu çabalara cazibe katıyor. Ayrıca, farklı, modern ve tam kapsamlı banyo koleksiyonları yaratmak için dünyaca ünlü tasarımcılarla uzun süredir devam eden iş birliği programlarımızı, bu muhteşem Topluluğun parçası olmanın bir başka avantajı olarak görüyorum. Bugün, özellikle marka itibarının önem kazanması ile birlikte, tasarımcılarla yaptığımız bu çalışmalar, daha geniş, daha çağdaş bir müşteri tabanı çekmemize ve mevcut rekabetçi pazarda daha fazla tanınır olmamıza yardımcı oluyor. Sanat ve tasarımı çalışanlarına, müşterilerine, ürün ve hizmetlerinden etkilenen herkese yakınlaştırmaya odaklanmış bir Topluluk olan Eczacıbaşı’nın bir parçası olmaktan heyecan duyuyorum.

Being a part of the Eczacıbaşı Group comes with a lot of advantages. As a design, architecture, and art enthusiast, I am glad to be part of the Eczacıbaşı Group where arts and culture lie at the heart our heritage and DNA. Being the founding sponsor of the Istanbul Modern, housing local and international artwork while making it accessible to the general public is testimony to the Group’ contributions to arts and culture. This plays a significant role in developing this industry not only on a local but also towards a global scale. The new building designed by Pritzker prize-winning Italian architect Renzo Piano, an all-time favorite, adds even more allure to all these efforts. Moreover, our long-standing program of working with world-renowned designers to create distinctive, modern, and fully comprehensive range of bathroom collections is another bonus of being part of this amazing organization. Today, especially with the added importance of brand reputation, these collaborations with designers help us attract a larger, more contemporary customer base, and become more recognizable in the competitive market that exists. I am excited to be part of Eczacıbaşı, a Group that is laser focused on bringing art and design closer to its employees, clients, and anyone who is touched by our products and services.

“Topluluğumuz pandemide tüm çalışanları ile özel olarak ilgilendi.”

“Our Group took special care of all its employees during the pandemic.”

Prateek Sharda

Proje Satış Bölge Müdürü - Eczacıbaşı Yapı Gereçleri (Hindistan Liaison)

Zonal Sales Manager - Eczacıbaşı Building Products (India Liaison)

Sektördeki birçok kişinin işini kaybettiği veya maaş kesintilerine maruz kaldığı COVID-19 pandemisinin en zor zamanlarında, Eczacıbaşı Topluluğu çalışanlarına tam destek verdiğinde bu ailenin bir parçası olduğum için gurur duydum. Kuruluşumuz, tüm çalışanları ile özel olarak ilgilendi ve küresel ölçekte yaşanan zorluklara rağmen herhangi bir işten çıkarma veya maaş kesintisi olmayacağını büyük bir nezaketle ilan etti. Aynı yıl Bölge Satış Müdürlüğü’ne terfi ettim. VitrA’nın sürekli desteği, emeğin takdir edilmesi, performans ödülleri, ifade özgürlüğü ve ilk görüşte âşık olmanızı sağlayan ürünleri, VitrA’yı hayalinizdeki bir marka haline getiriyor. Eczacıbaşı Topluluğu’nda çalıştığım için mutluyum.

I felt so proud to be part of the Eczacıbaşı Group when our Group supported staff during the most difficult times of the Covid-19 pandemic when many people in the industry were losing their jobs or being subjected to salary cuts. Our company took special care of the entire staff and very graciously stated that there would not be any lay-offs or salary cuts despite global challenges. I also got promoted the same year to become the Zonal Sales Manager. VitrA's constant support, acknowledgment of work, performance awards, freedom of expression, and the products, which makes you fall in love at first sight, make it a dream brand to work at. I am happy that I’m working at the Eczacıbaşı Group!

“VitrA’da çalıştığımı her söylediğimde ‘Müthiş!’ cevabını duyuyorum.”

“Every time I say that I’m working at VitrA, I get the response, “Wonderful!’”

Maria Kablova

İnsan Kaynakları Sorumlu Uzmanı - VitrA Santekhnika

Senior Human Resources Specialist - VitrA Santekhnika

2014 yılından beri VitrA Santekhnika’da çalışıyorum. Eczacıbaşı Topluluğu’ndaki iş hayatımdan özel bir an seçmem mümkün değil, çünkü milyonlarca özel an var ve her gün bir öncekinden farklı. İşte bu yüzden işimi çok seviyorum. Özellikle gurur duyduğum bazı anlar, başarılar ve çalışma dönemleri var elbette. Örneğin, Bozüyük’teki üretim tesisini ziyaret ettiğim günü unutamıyorum. Tesisimiz beni çok etkiledi. Binlerce yetenekli insanla birlikte, harika bir geçmişe sahip, büyük bir Toplulukta çalıştığımı hissettim. Aklıma o kadar çok örnek geliyor ki. 2017’de de bir grup turistle Efes’i ziyaret ettim ve sponsor listesinde Topluluğumuzun adını gördüm. Grubumdaki herkese burada çalıştığımı söylemek gurur vericiydi. Serpukhov’da herhangi birine VitrA’da çalıştığımı söylediğimde her zaman “Müthiş!” cevabını duyuyorum. Bu Topluluğun bir parçası olmaktan büyük gurur duyuyorum.

I have been working at VitrA Santekhnika since 2014. It’s impossible to select a special moment from my work life at Eczacıbaşı, because there are million moments that are special and every day is different from the previous one. For this very reason, I love my job. Of course, there are some moments, achievements, and periods of work about which I am particularly proud. For example, I can’t forget the day when I visited the production plant in Bozüyük. This plant impressed me so much. I felt that I was working at a huge holding company with a wonderful history, alongside thousands of talented people. So many examples come to mind. In 2017, I visited Ephesus with group of tourists and saw the name of our company in the sponsor list. I said to everybody in my group that I am working at this company. Every time I say in Serpukhov that I’m working at VitrA, I get the response, “Wonderful!” I’m very proud to be a part of this Group.

“Pandemi döneminde bile fabrikamızın durmadan çalışmasından gurur duyuyorum.”

“I am proud that even during the pandemic, the factory operated without stopping.”

Natalya Gerasimova

İşçi - VitrA Plitka

Laborer - VitrA Plitka

10 yılı aşkın bir süredir VitrA Plitka için çalışıyorum. Yeni hat kurulumu ve eski hattın yeniden inşası dahil sayısız gelişime tanık oldum. Profesyonel yaşantıma Mozaik Bölümü’nde başladım. Sonra Düzeltme Bölümü’ne geçtim. Şu anda Ayrıştırma ve Paketleme Bölümü’nde çalışıyorum. VitrA Plitka yönetiminin her zaman yardıma hazır olması, zor zamanlarda tavsiye vermeye açık olması, kuruluş kültürümüzün en temel özellikleri arasında yer alıyor. Birçok kuruluşun sıkıntı yaşadığı COVID-19 pandemi döneminde bile fabrikamızın durmadan ve sorunsuz faaliyet göstermesinden gurur duyuyorum. Ürünlerimiz Rusya’da ve diğer birçok ülkede giderek daha fazla tanınmaya başladı. Eczacıbaşı Topluluğu’nun bir parçası olmak güven, istikrar ve sürekli gelişmeyi hissetmek demek benim için.

I have been working for VitrA Plitka for more than 10 years. I have witnessed numerous developments including new lines installation and old-line reconstruction. I started my professional journey in the Mosaic Department; then I was moved to Rectification; currently I am working in the Sorting and Packaging Department. VitrA Plitka Management is always ready to help, to offer advice in difficult times, which are among the foundational qualities of our corporate culture. I am proud that even during the Covid-19 pandemic when a lot of companies had difficulties, the factory operated without stopping and without any problems. Our products have become more and more well-known in Russia and in many other countries. For me, being part of VitrA and the Eczacıbaşı Group means feeling reliability, stability, and continuous improvement.

“Topluluğumuzun sunduğu fırsat sayesinde yurt dışında çalışma hayalim gerçeğe dönüştü.”

“Thanks to the opportunity presented by our Group, my dream to work abroad became a reality.”

Hatice Merdin

Bölge Müdürü - VitrA MEA

Regional Manager - VitrA MEA

Eczacıbaşı Topluluğu’ndaki on yıllık kariyerimde “Eczacıbaşı Topluluğu’nun bir parçası olduğum için mutluyum.” dediğim birçok durum oldu. Bu gururu her gün taşıyorum. Kariyer yolculuğumda hayallerimden biri, üniversite eğitimimi tamamladıktan sonra yurt dışında çalışma deneyimi yaşamaktı. Bu rüyayı bir süre rafa kaldırmak zorunda kaldım. 2015 yılında ise Topluluğumuzun sunduğu fırsat sayesinde hayallerim gerçekleşti. Kendini sürekli yenileyen, genç kalan ve bulunduğu sektörlerde lider olan, çok uluslu bir Toplulukta çalışmaktan gurur duyuyorum. Daha nice 80 yıllara...

During my ten-year Eczacıbaşı career, I have had many instances in which I proudly said, “I'm glad to be part of the Eczacıbaşı Group.” I carry this pride daily. One of my dreams for my career journey was to experience working abroad after completing my undergraduate degree. Yet, I had to shelf this dream for some time. In 2015, my dream was realized thanks to the opportunity presented by our Group. I am proud to work in a multinational company like Eczacıbası that constantly renews itself, stays young, and leads in the sectors it is in. To many more 80 years...

Sen Türkiye’nin en güvenilir firmalarından birinde çalışıyorsun!

You work in one of the most reliable companies in Turkey!”

Bahri Demir

Müşteri Yöneticisi - Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri

Customer Manager - Eczacıbaşı Consumer Products

Pandemi yasaklarının başlamasına kısa bir zaman kala market alışverişi yapmaya gittiğimde, parfümeri reyonunda yaşlı bir teyzenin kolonya almak istediğini ama kararsız kaldığını gördüm. Kendisine yardım edebileceğimi söyledim. O da bana “Burada mı çalışıyorsun evladım?” diye sordu, “Hayır ama bu ürünleri iyi biliyorum, Selin Kolonya alabilirsiniz.” diye cevapladım. Sorusunu tekrarladı, “Burada mı çalışıyorsun evladım?” Ben de bunun üzerine, Eczacıbaşı’nda çalıştığımı, o yüzden yardımcı olmak istediğimi söyledim. Bunun üzerine yaşlı teyze bana, “Sen Türkiye’nin en güvenilir firmalarından birinde çalışıyorsun. Tabii ki tavsiyene uyarım. Selin Kolonya’yı alıyorum.” dedi. O an içimden “İyi ki Eczacıbaşılıyım.” diye geçirdim.

When I went to do grocery shopping shortly before the pandemic bans started, I saw an elderly woman in the perfumery department, who wanted to buy distilled alcohol but was hesitant. I told her I could help. She said to me, “Do you work here, dear?” “No, but I know these products well, you can buy the Selin brand,” I replied. She repeated her question, “Do you work here, dear?” Then I said that I was working at the Eczacıbaşı Group, which is why I wanted to help. Then, the elderly woman said to me, “You work in one of the most reliable companies in Turkey. Of course, I will follow your advice. I’m buying the Selin brand,” she said. At that moment, I thought to myself, “I’m glad to be working at the Eczacıbaşı Group.”

“Zorlu günlerimde yanımdaydı…”

“They were with me in my difficult days…”

Kerem Koç

Uzman Satış Sorumlusu - VitrA Karo

Expert Sales Executive - VitrA Tiles

Evlilik yemininde bile yer alan, “İyi günde, kötü günde, hastalıkta ve sağlıkta birbirimizi koruyacağımıza söz veriyoruz.” ifadelerini, mental ve fiziksel olarak zorlu günler yaşadığım pandemi sürecinde bana sonuna kadar hissettiren, beni güzel bir motivasyonla karşılayan Topluluğumun ve ekibimin jesti karşısında “İyi ki Eczacıbaşılıyım!” dedim.

I felt the impact of the expressions, “For better, for worse, in sickness and in health,” which are part of the marriage vows, during the pandemic when I experienced difficulties mentally and physically as the Group greeted me with a beautiful wave of motivation and I said, “I'm thrilled to be a part of the Eczacıbaşı Group” in response to the gesture of my team and my group.

“Maratonda koşarken ‘Haydi Eczacıbaşı’ diye bağıran kalabalığı gördüm…”

“While I was running the marathon, I saw the crowd shouting ‘Come on Eczacıbaşı’...”

Erman Levent Temelkuran

Üretim Yöneticisi - Eczacıbaşı Yapı Gereçleri

Production Manager - Eczacıbaşı Building Products

Eczacıbaşı koşu ekibiyle sivil toplum kuruluşları için yardım koşularına katılıyorduk. Eczacıbaşı formamı gururla taşıyordum. İstanbul maratonunda koşarken son 500 metreye girmiştik, bir anda “Haydi Eczacıbaşı!” diyerek bizi destekleyen kalabalığı gördüm ve “İyi ki Eczacıbaşılıyım!” dedim.

We were participating in charity runs for non-governmental organizations with the Eczacıbaşı running team. I was proudly wearing my Eczacıbaşı jersey. We entered the last 500 meters while running in the Istanbul marathon when I saw the crowd cheering “Come on Eczacıbaşı!” and I said “I'm thrilled to be a part of the Eczacıbaşı Group.”

“İşimi ve kendimi geliştirme olanağı sağladı.”

“They gave me the opportunity to develop my work and myself.”

İskender Çalışkan

Laboratuvar Yardımcısı - Esan

Laboratory Assistant - Esan

Esan ile 2017 yılında kesişti yollarımız. Usta şeflerin yanında analiz yapmayı öğrenirken karşılaştım kurşunun büyüleyici rengiyle. Artık kafamda tek bir soru vardı: Acaba bir gün ben de bu renklere ulaşabilecek miydim? Şimdi her analizimde, o muhteşem renklere şahit olunca başarımı görüp, bana her zaman işimi ve kendimi geliştirme olanağı sağladığı için “İyi ki Eczacıbaşılıyım!” diyorum.

Our paths crossed with Esan in 2017. While learning to analyze with masters, I encountered the fascinating color of lead. Now I had only one question in my mind: Would I be able to reach these colors one day? Now, in every analysis, every time I witness those magnificent colors, I see my success and I always say, “I'm thrilled to be a part of the Eczacıbaşı Group.”

“Gençlik hayalimi gerçekleştirdim.”

“I realized the dream of my youth.”

Nevzat Başarır

Ar-Ge Sorumlusu - Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri

R&D Associate - Eczacıbaşı Consumer Products

Lisede bölüm seçerken, Fen bölümünü tercih etmiştim. Arkadaşlarım, neden Türkçe-Matematik bölümünü seçmediğimi sormuşlardı. Ben de “Kimyager olacağım ve bir gün Eczacıbaşı’nda çalışacağım.” demiştim. Hayalimi gerçekleştirdim.

When I was choosing my department in high-school, I preferred the Science department. My friends asked why I had not chosen the Turkish-Mathematics department. And I said, “I will be a chemist and one day, I will work at Eczacıbaşı.” I realized my dream.

“Komşularımız ellerinde reçete ile geldi…”

“Our neighbors came over with a prescription in their hands…”

Erkan Özdoğan

Yurt İçi Operasyonlar ve Teknik Destek Müdürü - Eczacıbaşı Monrol

Domestic Operations and Technical Support Manager - Eczacıbaşı Monrol

“2011 yılı eylül ayında, yeni fabrikamızın kurulumu ve devreye alınması için Doğu Anadolu Bölgesi’nin en güzel şehirlerinden birine taşındık. Komşular ile tanışırken eşime benim nerede çalıştığımı sormuşlar, eşim de Eczacıbaşı’nda olduğumu söylemiş. Akşam üç komşumuz ellerinde reçete ile geldi ve “Eczacıların başıymışsınız, bu ilaçları bulabilir misiniz? diye sordu. Gülümsedim, kanser üzerine çalıştığımı anlattım. “İyi ki Eczacıbaşılıyım! dediğim, güzel anılarımdan biridir.

In September 2011, we moved to one of the most beautiful cities in the Eastern Anatolia Region for the establishment and launching of our new factory. Our neighbors asked my wife where I worked, and my wife said that I was at the Eczacıbaşı Group. In the evening, three of our neighbors came over with prescriptions in their hands and asked, “You are the head of pharmacists [eczacıbaşı], could you find these drugs?” I smiled and explained that I was specifically working on cancer. It is one of my most pleasant memories of when I said, “I'm thrilled to be a part of the Eczacıbaşı Group.”